Les dades de cada edició

  • 2019
  • 2018
  • 2017
  • 2016
  • 2015
  • 2014
  • 2013
  • 2012
  • 2011
  • 2010
  • 2007
  • 2006
  • 2005
  • 2004

14ª edició
VolCAT Festival

Categoría UCI XCS S2
Etapes: 4 etapes / Seu única a Igualada
Total Quilòmetres: 208km


🏆 Guanyador categoria masculina: Hans Becking (DMT Racing Team by Marconi) Holanda
🏆 Guanyadora categoria femenina:  Eva Lechner (Team Torpado Sudtirol) Itàlia


13ª edició
VolCAT Gran Premi Diputació de Barcelona

Categoria UCI XCS S2
Etapes: 3 etapes / Seu única a Igualada
Total Quilòmetres: 177km


🏆 Guanyador categoria masculina: Tiago Ferreira (DMT Racing Team) Portugal
🏆 Guanyadora categoria femenina:  Katazina Sonsa (Team Torpado Sudtirol) Lituània


12ª edició
VolCAT Gran Premi Diputació de Barcelona

Categoria UCI XCS S2
Etapes: 3 etapes / Seu única a Igualada
Total Quilòmetres: 178km


🏆 Guanyador categoria masculina: Tiago Ferreira (DMT Racing Team) Portugal
🏆 Guanyadora categoria femenina:  Clàudia Galicia (Polar Trek Team) Espanya


11ª edició
VolCAT Gran Premi Diputació de Barcelona

Categoria UCI XCS S2
Etapes: 3 etapes / Seu única a Igualada
Total Quilòmetres: 175km


🏆 Guanyador categoria masculina: Leonardo Páez (Olympia Polimedical) Colòmbia
🏆 Guanyadora categoria femenina: Annabella Stropparo (Amici di Annabella) Itàlia


10ª edició
VolCAT Gran Premi Diputació de Barcelona

Categoria UCI XCS S2
Etapes:
Vilanova i la Geltrú - Vilanova i la Geltrú
La Pobla de Claramunt - La Pobla de Claramunt
Igualada - Igualada
Total Quilòmetres: 185km


🏆 Guanyador categoria masculina: Tiago Ferreira  (PROTEK CINGOLANI SCOTT) Portugal
🏆 Guanyadora categoria femenina:  Adelheid Morath (BH-SR Suntour-KMC) Alemanya


9ª edició
VolCAT Ara Lleida Barcelona

Etapes:
Igualada – Igualada
Igualada – Cardona
Sant Llorenç de Morunys – La Coma
Total Quilòmetres: 178km


🏆 Guanyador categoria masculina: Tiago Ferreira  (PROTEK CINGOLANI SCOTT) Portugal
🏆 Guanyadora categoria femenina:  Anna Villar (Tomàs Bellès-Cannondale) Espanya


8ª edició
VolCAT Ara Lleida Barcelona+

Etapes:
Igualada – Manresa
Manresa – Cardona
Sant Llorenç de Morunys – La Coma
Total Quilòmetres: 180km


🏆 Guanyador categoria masculina: Tiago Oliveira (Bicis Esteve) Portugal
🏆 Guanyadora categoria femenina: Anna Villar (Tomàs Bellès-Cannondale) Espanya


7ª edició
VolCAT Ara Lleida Barcelona

Etapes:
La Coma (Vall de Lord) - Solsona
Solsona - Igualada
Igualada - Castellolí
Total Kilòmetres: 181km


🏆 Guanyador categoria masculina: Luis Leao Pinto (DS Bikes X Performance) Portugal
🏆 Guanyadora categoria femenina: Heidi Sandsto (Team United Bakeries) Noruega


6ª edició
VolCAT Ara Lleida

Etapes:
Solsona - Guissona
Coll de Nargó - Tremp
Tremp - Àger
Total Quilòmetres: 200km


🏆 Guanyador categoria masculina: Luis Leao Pinto (DS Bikes X Performance) Portugal
🏆 Guanyadora categoria femenina:  Sandra Santanyes (Bicis Esteve) Espanya


5ª edició
VolCAT Ara Lleida

Etapes:
Solsona - Guissona
Guissona-Áger
Áger-Balaguer
Total Quilòmetres: 195km


🏆 Guanyador categoria masculina: Francisco Mancebo (Heraklion Kastro-Murcia) Espanya
🏆 Guanyadora categoria femenina:  Meier Maaris (Proshop Team) Estònia


4ª edició
VolCAT MASSI

Etapes:
Igualada – Calaf
Calaf - Igualada
Total Quilòmetres: 110km


🏆 Guanyador categoria masculina: Thomas Dietsch (Gewiss Bianchi) França
🏆 Guanyador categoria femenina:  Pia Sundstedt (Gewiss Bianchi) Finlàndia


3ª edició
VolCAT MASSI

Etapes:
Ribes de Freser-Ripoll
Cardona-Calaf 
Copons - Igualada
Total Quilòmetres: 151km


🏆 Guanyador categoria masculina: Peter Riis (Cannondale) Dinamarca
🏆 Guanyadora categoria femenina:  Sandra Santanyes (MASSI-ABARTH) Espanya


2ª edició
VolCAT ABARTH

Etapes:
Berga – Cardona
Cardona – Calaf
Calaf – Igualada
Total Quilòmetres: 163km


🏆 Guanyador categoria masculina: Marc Trayter (Haribo) Espanya
🏆 Guanyadora categoria femenina:  Anna Szafraniec (Lotto Team) Polònia


1ª edició
VolCAT

Etapes:
Berga – Cardona
Cardona – Calaf
Calaf – Igualada
Total Quilòmetres: 143km


🏆 Guanyador categoria masculina: Philip Tavell (Multivan- Merida) Suècia
🏆 Guanyadora categoria femenina:  Anna Szafraniec (Lotto Team) Polònia